Cocoplum Terrace 4 bedroom Single Family House For Sale
Undisclosed Address, Miami, FL 33143

$625,000

Details

• MLS Number:A1842007
  • List Price: $625,000
  • Sold Price: $625,000
  • Living Area: 3520 Ft² / 327 M²
  • Price Per Foot/Meter: $178 / $1,911
  • Bedrooms:4
  • Full Baths:4
  • Taxes:$6,500
  • Year Built:1953
  • Listing Date:September 13, 2013
  • Sold Date: November 8, 2013
  • Days On Market:55

Similar Properties

8700 Sw 83rd Ct
Miami, FL 33143
  • MLS# A11980898
  • 4 beds
  • 3 baths
  • 3,333 sqft
  • $495 / sqft
$1,649,000
6090 Sw 63rd Ave
South Miami, FL 33143
  • MLS# A11880090
  • 4 beds
  • 3 baths
  • 2,412 sqft
  • $601 / sqft
$1,450,000
8020 Sw 62nd Ave
Miami, FL 33143
  • MLS# A12005913
  • 4 beds
  • 3 baths
  • 3,248 sqft
  • $924 / sqft
$3,000,000
6200 Sw 57th Dr
South Miami, FL 33143
  • MLS# A11985432
  • 4 beds
  • 3 baths
  • 2,211 sqft
  • $746 / sqft
$1,650,000
7140 Sw 70th Ave
Miami, FL 33143
  • MLS# A11981807
  • 4 beds
  • 4 baths
  • 3,525 sqft
  • $922 / sqft
$3,249,000
6221 Sw 60th St
South Miami, FL 33143
  • MLS# A11989922
  • 4 beds
  • 4 baths
  • 2,907 sqft
  • $941 / sqft
$2,736,000
8525 Sw 54th Ct
Miami, FL 33143
  • MLS# A11995078
  • 4 beds
  • 4 baths
  • 2,460 sqft
  • $1,423 / sqft
$3,500,000
7222 Sw 52nd Ct
Miami, FL 33143
  • MLS# A11934124
  • 4 beds
  • 4 baths
  • 3,688 sqft
  • $1,000 / sqft
$3,689,000